top of page
IMG_9939.JPG

Ferhat Uludere ile Yaratıcı Yazarlık

Öykü, roman, tiyatro ya da sinema… Kurmacanın ve hayal gücünün sınırlarını zorlayan bu türlerin herhangi birinde ürün vermek istiyorsanız Yaratıcı Yazarlık Atölyesi sizin için önemli bir yol gösterici olacaktır. 

 

Ferhat Uludere tarafından geliştirilen Yaratıcı Yazarlık Atölyesi diğer çalışmalardan oldukça farklı. Uludere’nin bu alandaki saygın üniversitelerin müfredatlarını inceleyerek geliştirdiği metot aynı zamanda Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde Yaratıcı Yazarlık Bölümü’nün iskeletini de oluşturmaktadır. Uludere atölye boyunca üç yıllık bir konservatuvar eğitiminin özünü katılımcılarla paylaşmakla kalmayıp, katılımcıların yazdıkları alıştırmalarda yazdıklarını nasıl bir hikâyeye çevirebilecekleri konusunda yol göstermektedir. Yaptığı yerinde dokunuş ve önerilerle nerede yanlış yaptım hissini de ortadan kaldıracaktır. 

 

Yaratıcı Yazarlık Atölyesi boyunca sadece edebiyatın ve öykünün değil, senaryonun ve oyun yazarlığının da sınırlarında gezinip onların biçimlerini de deneyimleme fırsatı bulacaksınız. 

 

Ferhat Uludere ile yaratıcı yazarlığın detaylarını çalışırken aklınızdaki hikayeleri öykü, roman ve bir filme nasıl dönüştüreceğinizi göreceksiniz.

 

Yaratıcı Yazarlık Atölyesi boyunca insanın neden hikaye anlattığından, toplumların sevinçlerini, endişelerini, korkularını nasıl kurmacanın içine kattıklarına, Türkiye’nin sinema ve edebiyat birikiminin gelişirken yaşadığı sıkıntılara ve popülerden klasik anlatıya kadar pek çok alanda ufkunuzu geliştirecek bilgiler de edineceksiniz. 

 

Kimler Katılabilir?

Bu atölye edebiyat severlere ve yazmaya başlamak isteyenlere yönelik bir çalışmadır. Atölyeye katılmak için sadece bir okur olmanız bir yeterlidir. Hangi altyapıdan gelirse gelsin, kurmacaları seven ya da üreten herkese açık bir programdır.

 

Detaylı bilgi ve kayıt için:

 

bilgi@yaziciziceki.com

yaziciziceki@gmail.com 

 

Atölye Süresi:


Yaratıcı Yazarlık Atölyesi toplam 8 hafta sürecek ve her çalışma haftada ortalama iki saat sürecektir. 

 

Başlangıç Tarihi:

19 Ocak 2023 Perşembe / online (Zoom, 8 hafta)

20:00-22:00

bottom of page