top of page

Ortak paylaşım alanları

Topluluklar

Belirli konular üzerine yoğunlaşmış, yönlendiricileri ve katılımcılarıyla birlikte bilgi, duygu ve deneyim paylaşımını esas alan paylaşım alanlarını açmaya özen gösteriyoruz.

Edebiyat Kulübü

Edebiyat Kulübümüz 2017 yılından bu yana kendini günün koşullarına ve katılımcılarının ihtiyaçlarına göre şekillendirerek ve nitelikli eserleri konuşmayı gözeterek buluşmalarına devam ediyor.

Kulübün kurucusu Beril Erbil, dört yıl boyunca, önce başka bir kulüp altında haftalık, ardından Yazı Çizi Çeki ismiyle aylık olarak toplantıların yönlendiriciliğini üstlendi. 

2021 itibariyle buluşmaların yönlendiriciliğini her ay farklı bir katılımcımız üstleniyor. 

Beril bu alanı açıyor, yönlendiricimiz bu alanı tutuyor, kulübün etkin katılımcılarından Müge Mersin ise bu süreçte buluşmaların koordinasyonu, iletişimi ve bazı arka plan faaliyetlerinde Beril’e destek veriyor.

Tüm bu süreçte büyüdük, geliştik, değiştik, ancak birlikte olmaya, güvene dayalı ilişkiler kurmaya, bu güvenle paylaşmaya, arkadaş kalmaya ve birbirimize saygı duymaya hep devam ettik.

Mind the Book

“Zihnini yenile, farkında ve sade yaşa” mottosuyla yola çıkan, her ay kurgu dışı bir kitap üzerinden, mindfulness eğitmeni Işıl Erbil yönlendiriciliğinde ilerleyecek  “Mind the Book”, hayatımızı besleyen, geliştiren, dönüştüren ilham verici kurgu dışı kitaplarla “insan olma deneyimi”nin izini sürüyor.

 

Kulüp buluşmalarının sonunda;

Kitabın yaşamımıza katacağı değeri ve teorisini anlamayı, içsel dünyamıza yansımalarının farkına varmayı ve iç görüleri hayatımıza geçirebilmek için ilham almayı hedefliyoruz. Benzer niyetlerle bir araya gelen kişilerle bir bağ kurmayı, birlikteliğin sinerjisi ile insan olma hallerini anlamayı, zihinsel sağlığımızı ve iyi oluş halimizi geliştirip, korumayı istiyoruz.

bottom of page